حسین کلانی درباره غیبت کریم باقری که می‌توانست در این روزها به جمع شدن حواشی اطراف تیم کمک کند، گفت: خب اعضای کادر فنی با هم ‌دوره‌ای را سپری کرده بودند و یک تیم خوب بودند و با هم کار می‌کردند اما مسائلی به وجود آوردند تا ایشان را وادار به استعفا کردند یا کنار گذاشته شدند. همان‌طور که الآن به گل‌محمدی و افشین پیروانی فشار می‌آورند. پرسپولیس بهترین تیم ایران و پرهوادار آسیاست.

حسین کلانی یکی از بزرگان تاریخ فوتبال ایران و پرسپولیس می‌گوید عده‌ای در فوتبال هستند که کسی آنها را نمی‌شناسد اما می‌توانند با تصمیمات خود روی دو باشگاه پرطرفدار تاثیر بگذارند. کلانی معتقد است این افراد حتی در انتخاب مدیرعامل و هیات مدیره باشگاه‌ها نیز به وزیر فشار می‌آورند و وزیر در انتخاب این نفرات نمی‌تواند دخالتی داشته باشد.

حسین کلانی یکی از اسطوره‌های باشگاه پرسپولیس که همیشه از حامیان باشگاهش بوده در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در خصوص وضعیت این روزهای پرسپولیس گفت: من از زمانی که از آمریکا برگشتم از شرایط تیم بی‌خبرم و اصلاً شرایط طوری است که با این مریضی‌ای که دارم نمی‌توانم به فوتبال فکر کنم‌.

کلانی ادامه داد: فقط می‌دانم ‌فشارهایی از این طرف و آن طرف به یحیی وارد می‌کنند و در فضای مجازی هم می‌خوانم که بعضی‌ها می‌گویند تیم مشکلات‌ مالی دارد اما من هیچ دخالتی در این مسائل نمی‌کنم چون نه می‌توانم کاری داشته باشم و نه نقشی دارم.

ستاره سرشناس سال‌های دور پرسپولیس تصریح کرد: باشگاه پرسپولیس از دست ما قدیمی‌ها خارج شده است! من اصلاً نمی‌دانم اعضای هیات مدیره چه نفراتی هستند. اوایل به انتخاب درویش اعتراض داشتم‌ اما بعد فهمیدم زحمت می‌کشد منتها نمی‌گذارند کارش را انجام ‌دهد. آقای باقری را بدون اینکه با کسی مشورت کنند ‌کنار گذاشتند. ‌معلوم ‌هم نیست یکسری‌ها که ‌دخالت می‌کنند‌ کی هستند‌ و‌ در فوتبال شناخته‌شده هم نیستند. اینها هر کاری دوست دارند انجام می‌دهند و‌ اصلاً اهمیتی به مردم نمی‌دهند. نهایتاً آدم نمی‌خواهد ‌اصلاً دخالتی کند چراکه تاثیری ندارد!

کلانی افزود: مردم تمام‌ دلخوشی‌شان به این دو باشگاه است اما همیشه دارند حرص می‌خورند و حرف‌های ما هم بی‌اهمیت است!

کلانی درباره غیبت کریم باقری که می‌توانست در این روزها به جمع شدن حواشی اطراف تیم کمک کند گفت: خب اعضای کادر فنی با هم ‌دوره‌ای را سپری کرده بودند و یک تیم خوب بودند و با هم کار می‌کردند اما مسائلی به وجود آوردند تا ایشان را وادار به استعفا کردند یا کنار گذاشته شدند. همان‌طور که الآن به گل‌محمدی و افشین پیروانی فشار می‌آورند. پرسپولیس بهترین تیم ایران و پرهوادار آسیاست. این نفراتی که اسم بردم همه دوست‌شان دارند اما چنان فشاری روی اینها وجود دارد که به بازیکنان هم فشار می‌آید و در نهایت روی عملکرد آنها تاثیر می‌گذارد و در نهایت روی مردم ‌اثر می‌گذارد.

کلانی با حمایت از یحیی ادامه داد: وقتی مسئولیتی روی دوش یک فرد می‌گذارید نباید روی او فشاری باشد تا بتواند کارش را به‌درستی انجام‌ دهد، وقتی فشار روی اینها باشد نهایتاً نمی‌توانند کاری کنند. وقتی هر روز روی فکر و روح و جسم شما کار می‌کنند و داغان‌تان می‌کنند شما‌ چه‌کار می‌توانید ‌انجام ‌دهید؟‌

از اسطوره باشگاه پرسپولیس پرسیدم این فشارها از جانب مدیریت باشگاه روی یحیی است؟ که او پاسخ‌ داد: نه! ربطی به مدیر ندارد! مدیر هم تحت فشار است! مگر مدیر انتخابی است؟ وقتی صحبت می‌شود فشار می‌آید روی کادر مدیریت تا مربی و بازیکن اما مدیر استخدامی است و حقوق می‌گیرد. اینها که انتخاب نمی‌شوند.

کلانی درباره صحبت‌های فنونی‌زاده‌ علیه یحیی هم‌ اظهارنظر جالبی دارد! کلانی ابتدا او را نشناخت و گفت: اصلاً فنونی‌زاده‌ کی هست؟ آقای فروزان؟ فزونی‌زاده؟

وقتی به او گفتیم مرتضی فنونی‌زاده یکی از پیشکسوتان دهه ۶۰ پرسپولیس است پاسخ داد: به هر حال ایشان از قدیمی‌های پرسپولیس است و دل‌شان برای تیم می‌سوزد! اینها یک چیزهایی می‌بینند که ما نمی‌بینیم چون در کوران و حرکات باشگاه هستند حتماً یک چیزی شنیده‌اند و گفته‌اند.

کلانی با اشاره به شرایط خاص خود ادامه داد: با توجه به بیماری‌ای که دارم دکترها گفته‌اند زیاد وارد مسائل نشوم. باز هم این را بگویم. ‌من اگر مثلاً به آقای درویش بزنم او نمی‌تواند گوش دهد! نمی‌دانم کسانی که تصمیم‌گیرنده هستند‌ چه افرادی‌اند! وزیر هم که اعضای هیات مدیره و‌ مدیر را انتخاب می‌کند از نظر من دخالتی ندارد‌ و‌ معلوم نیست از کجا به او‌ دستور می‌دهند و انجام می‌شود!

گلزن سرشناس تاریخ فوتبال ایران در پایان به خبرنگار «اعتمادآنلاین» گفت: پرسپولیس این فراز و نشیب‌ها را در طول تاریخ ‌داشته و از این مشکلات رد شده است. پرسپولیس مال ملت ایران است و در دل مردم است و در هر شکلی تحت حمایت مردم است و هیچ‌کس نمی‌تواند ‌با مردم طرف شود. پرسپولیس همیشه پرسپولیس بوده‌ و خواهد بود. ‌همان‌طور که ایران ما همیشه جاوید است پرسپولیس هم‌ در کنار ایران ما جاوید‌ خواهد بود، این را مطمئن باشید.

source

توسط