معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه اختلال مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها یکی از تهدیدات جدی در مسیر تعالی همه جوامع به ویژه برای نسل جوان و آینده ساز کشورمان است، گفت: در پی ایجاد ساز و کارهایی هستیم تا از طریق برنامه ریزی و اقدامات منسجم نسبت به مهار این تهدید گام موثری برداریم.

به گزارش ایسنا، محمد جمالو در افتتاحیه نمایشگاه عمومی یاریگران زندگی با بیان اینکه این نمایشگاه به ابتکار ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور تعداد زیادی از دستگاه‌های دولتی، سازمانهای مردم نهاد و گروه‌های جهادی با هدف ارتقای مهارتهای زندگی و دانش پیشگیری از اعتیاد در جامعه با اولویت دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه و دانشجویان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اختلال مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها یکی از تهدیدات جدی در مسیر تعالی همه جوامع به ویژه برای نسل جوان و آینده ساز کشورمان است.

وی ادامه داد: از این رو ما در پی ایجاد ساز و کارهایی هستیم تا از طریق برنامه ریزی و اقدامات منسجم نسبت به مهار این تهدید گام موثری برداریم. ستاد با مشارکت همه اعضا و دستگاه‌های دولتی، غیردولتی و سازمانهای مردم نهاد با هدف ارتقای مسئولیت‌پذیری در سطح جامعه اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده است.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: باتوجه به اهمیت روایتگری خدمات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و ضرورت استفاده از فرصتهای آموزشی برای ایجاد نشاط، امید و گاهی در میان جوانان و نوجوانان نمایشگاه یاریگران زندگی را به مدت یک هفته (از امروز تا ۲ اذر) برگزار خواهیم کرد.

جمالو با بیان اینکه در این نمایشگاه وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، فدراسیون وزنه برداری، تیراندازی و تکواندو و سازمانهای مردم نهاد و گروه‌های جهادی غرفه‌های اختصاصی دارند، گفت: تمام تلاش بر این بوده که در این نمایشگاه نمونه کوچک شده خدمات را ارائه دهند و از ارائه صرف بروشور خودداری کنیم. همچنین شاهد استقرار یادمان شهدای مبارزه با مواد مخدر و برگزاری نشستها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی و برگزاری مسابقات فرهنگی با رویکرد ارتقاء مهارتهای زندگی، ارتقا محتوای جذاب و تعاملی با اولویت پیشگیری در قالب بازی و نمایش و تئاتر و تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در پرچمداری امر مبارزه با مواد مخدر در جهان خواهیم بود.

انتهای پیام

source

توسط