کلاس حضوری یوس
از توافقنامه تجارت آزاد USMCA می توان برای دریافت ویزای کار برای ایالات متحده یا کانادا استفاده کرد.
getty یکی از بهترین راه‌ها برای کانادایی‌ها برای دریافت ویزای کار برای ایالات متحده، درخواست برای آنها تحت توافقنامه تجارت آزاد USMCA است. همین امر برای آمریکایی هایی که می خواهند در کانادا کار کنند نیز صدق می کند. توافق نامه USMCA به ویژه درخواست ویزای کار را برای متخصصان آمریکایی و کانادایی که می خواهند در کشور مجاور کار کنند، تسهیل می کند. منظور از “حرفه ای ها” افرادی است که حداقل مدرک لیسانس خود را در یک شغل مرتبط به دست آورده اند، با چند استثناء شغلی جزئی. یک لیست عالی از مشاغل و آنچه که طبق توافقنامه برای واجد شرایط بودن متقاضیان لازم است را می توانید در اینجا بیابید. مهم ترین جنبه این مشاغل، برخورد سریع با آنها در مرز است.
اجتناب از تأخیر متقاضیانی مانند پزشکان، وکلا، مهندسان، تحلیلگران سیستم های کامپیوتری، طراحان داخلی، مدیران هتل و سایر مشاغل که در این مشاغل حرفه ای ذکر شده اند، مجبور نیستند برای ویزای کار در دفاتر مهاجرت داخلی و کنسولگری های خارجی درخواست دهند. این مهم است زیرا در حال حاضر تاخیرهای طولانی در دفاتر پردازش گمرک و خدمات مهاجرت ایالات متحده (USCIS) و کنسولگری های ایالات متحده وجود دارد. به‌ویژه کنسولگری‌ها به دلیل پیامدهای همه‌گیری و کمبود کارکنان آموزش‌دیده به‌طور قابل‌توجهی در پردازش درخواست‌ها عقب مانده‌اند. زمان‌های فعلی پردازش برای چنین درخواست‌هایی برای ویزای کاری شامل دو هفته با پردازش حق بیمه در USCIS و سپس شش ماه تا یک سال در کنسول‌گری‌های ایالات متحده در خارج از کشور است. اما این متقاضیان حرفه ای USMCA می توانند از همه اینها اجتناب کنند و به سادگی باید در یک گذرگاه مرزی یا در یک پست بازرسی قبل از پرواز ظاهر شوند و برای دریافت ویزای کاری خود در محل درخواست دهند.
ممکن است به متقاضیان کمک کند که به طور مختصر آنچه را که هنگام رسیدن به مرز لازم است، آنچه باید از آنها اجتناب شود و اینکه چگونه قوانین آمریکا در این زمینه کمی با قوانین کانادایی متفاوت است، مرور کنند.
قوانین مهاجرت USMCA برای ایالات متحده و کانادا نیز به همین صورت اعمال می شود.
gettyWhat Is Required At The Border؟ تا جایی که باید برای مصاحبه خود در مرز بیاورید، از چک لیست گمرک و حفاظت از مرز ایالات متحده که در اینجا ارائه شده است استفاده کنید. ارائه خلاصه بهتری از آنچه مورد نیاز است دشوار خواهد بود. چک لیست نشان می دهد که متقاضیان باید مدرک شهروندی ارائه دهند، چه چیزی باید در نامه پیشنهاد شغلی گنجانده شود، چه مواردی باید از طریق صلاحیت ارائه شود، چه مدارک اجباری باید ارائه شود، و چه مدارکی لازم است تا مشخص شود چه کسانی در خانواده می آیند. با متقاضی
برخی از دلایل اصلی برای انکار دلایل مختلفی وجود دارد که چرا می توانید از دریافت ویزا در مرز خودداری کنید. یکی از موارد کلیدی، تناقضات در مطالب شما است – رزومه شما یک چیز را می گوید اما سوابق تحصیلی شما برای مثال چیز دیگری می گوید. مهم است که در مورد کاری که می خواهید انجام دهید صادق و مشخص باشید. طوری لباس بپوشید که برای آن درخواست می دهید، یعنی اگر به عنوان مشاور مدیریت درخواست می دهید، شلوار جین و تی شرت نپوشید. همچنین، ممکن است به سادگی فاقد اعتبار باشید، زیرا به جای اینکه به یک شغل در لیست بپردازید، خود را قادر به واجد شرایط بودن برای هر چیزی که آنها در مورد آنها می پرسند معرفی می کنید.
اطلاعات بیشتر از بهترین شرکت‌های بیمه مسافرتی توسط مشاور دانیس‌ای‌امی DaniseEditor بهترین برنامه‌های بیمه مسافرتی کووید-۱۹ByAmy DaniseEditor در اینجا دلایل دیگری وجود دارد:
این شغل در لیست مشاغل مورد تایید قرار نمی گیرد یا متقاضی تحت شغل اشتباهی درخواست داده است. یک مثال خوب مدیری است که به عنوان مشاور مدیریت درخواست می دهد. بیشتر در مورد آن بعدا.
متقاضی مدارک تحصیلی را ندارد یا مدارک معادل غیرقابل قبولی ارائه می دهد. یک مثال خوب، مدرک کاردانی سه ساله به جای مدرک کارشناسی چهار ساله یا تعیین معادل بر اساس تحصیلات سختگیرانه نیست، بلکه شامل تجربه کاری به عنوان بخشی از مدرک است.
متقاضی به دلیل مشکلات مرزی قبلی یا مشکل در امور کیفری نیاز به چشم پوشی از عدم پذیرش دارد. به عنوان مثال می توان به کشف قبلی اظهارات نادرست در مرز یا سابقه کیفری که متقاضی را غیرقابل پذیرش می کند، مانند محکومیت برای نگهداری کوکائین، اشاره کرد.
متقاضی در مورد اعتبار خود یا در مورد هدف سفر یا مدت اقامت مورد نظر دروغ می گوید. به عنوان مثال می‌توان ادعا کرد که هتلی را اداره می‌کند، زمانی که کارفرمای متقاضی این ادعا را رد می‌کند، یا ادعا می‌کند که می‌خواهد برای شرکت A کار کند اما در واقع، برنامه‌ریزی برای کار در شرکت B پس از تایید. یا اعتراف به علاقه به اقامت دائم.
اینها تنها برخی از دلایل متعددی هستند که می توان آنها را انکار کرد. اما به سختی می توان انکار کرد که کسی در مورد ورود به ایالات متحده آمریکا برای کار در یک حرفه خاص در لیست مشاغل حقیقت را گفته است. صداقت همیشه حق است.
مشارکت بین کانادا و ایالات متحده به متخصصان این امکان را می دهد که به عقب و جلو کار کنند. اما برخی … [+] مشاغل سخت تر برای تایید هستند.
getty سخت ترین مشاغل برای درخواست زیر تعدادی از مشاغل هستند که واجد شرایط بودن آنها دشوارتر است.
برخی از این موارد عبارتند از:
اقتصاددانان زمانی که تجربه قبلی متقاضی در زمینه هایی مانند برنامه ریز مالی، مدیر بازاریابی یا تحلیلگر مالی بوده است.
تحلیلگران سیستم های کامپیوتری زمانی که متقاضیان واقعاً طراحان نرم افزار یا سایر متخصصان فناوری اطلاعات هستند.
مشاوران مدیریت زمانی که متقاضیان متوجه می شوند که در جای دیگری واجد شرایط نیستند و در عوض سعی می کنند خود را تحت این دسته معرفی کنند. اغلب مدیران تحت این دسته درخواست می‌کنند زیرا دسته‌ای «مدیر» وجود ندارد. با این حال، یک مشاور مدیریت چیزی را مدیریت نمی کند. در عوض آنها به مدیریت در مورد چگونگی مدیریت کارآمدتر، موثرتر و اقتصادی توصیه می کنند. به عبارت دیگر، آنها دانش خود را با مدیریت به اشتراک می گذارند. اگر در گذشته تجربه ای به عنوان مشاور ندارید، واجد شرایط بودن در این دسته بندی دشوار است.
نویسنده نشریات فنی، زیرا متقاضیان فکر می‌کنند که این شامل هر نوع نوشته می‌شود و نه در واقع آنچه را که شامل فنی «چگونگی» نوشتن دستی می‌شود.
اگر در نظر دارید تحت یکی از این دسته ها درخواست دهید، ممکن است بخواهید قبل از انجام این کار با یک وکیل مشورت کنید.
در مورد آمریکایی‌هایی که به کانادا می‌آیند چطور؟ همان قوانین ذکر شده در بالا تقریباً برای آمریکایی‌هایی که برای کار در کانادا می‌آیند اعمال می‌شود. همان مدارک مورد نیاز است. با این حال، کانادا همچنین از کارفرمایان می‌خواهد که قبل از آمدن یک کارگر خارجی به کشور، برای گواهی انطباق کارفرما درخواست دهند. این روش ساده است و در را برای کارگر باز می کند تا برای درخواست مجوز کار خود به مرز بیاید. اما بدون مدرکی مبنی بر درخواست کارفرما برای گواهی انطباق، متقاضیان اجازه ورود به کانادا را نخواهند داشت.
امیدواریم اگر قصد دارید برای ویزای کار TN تحت USMCA یا ویزای حرفه ای کانادا درخواست دهید، این نظرات به شما کمک کند. به هر حال کانادایی ها این توافق را CUSMA می نامند. در حالی که مکزیکی ها نیز تحت پوشش USMCA هستند، آنها نمی توانند بدون ویزای کنسولی به ایالات متحده دسترسی داشته باشند، اگرچه دسترسی بدون ویزا به کانادا دارند.
من را در توییتر یا لینکدین دنبال کنید. وب سایت من یا برخی از کارهای دیگر من را اینجا بررسی کنید. Andy J. Semotiuk من یک وکیل مهاجرت ایالات متحده و کانادا هستم و به بیش از 10000 مشتری با مشکلات قانونی مختلف کمک کرده ام. من عضو کافه های نیویورک و کالیفرنیا در ایالات متحده و کافه های انتاریو و BC در کانادا هستم. من یک خبرنگار سابق سازمان ملل، یک نویسنده منتشر شده، یک سخنران حرفه ای و کار برای شرکت حقوقی Pace در تورنتو هستم.”>

* استانداردهای تحریریه چاپ
* چاپ مجدد و مجوزها

توسط expressjs