Assassin’s Creed IV: Black Flag در سالگرد ۱۰ سالگی خود توانسته است تا به نقطه عطف جدیدی برسد و از مرز بیش از ۳۴ میلیون بازیکن عبور کند.

درحالی که شرکت یوبیسافت (Ubisoft) سرگرم جشن گرفتن موفقیت‌های Assassin’s Creed: Mirage است که قادر بوده که با برگشتن به ریشه‌های خود تعداد زیادی از هواداران قدیمی این سری را دوباره به خود جذب کند، بازی Assassin’s Creed IV: Black Flag توانسته است تا به نقطه عطف جدیدی برسد؛ از زمان عرضه این بازی یعنی ۷ آبان ۱۳۹۲ (۲۹ اکتبر ۲۰۱۳)، تعداد بازیکنان آن به بیش از ۳۴ میلیون نفر رسیده است.

این اثرِ جهان باز ماجراجویی، در عصر طلایی دزدان دریایی اتفاق می‌افتد و داستان ادوارد کنوِی (Edward Kenway) و چگونگی تبدیل شدن او از یک دزد دریایی پست به یک اساسین افسانه‌ای را روایت می‌کند. این عنوان تمام جنبه‌های مربوط به کشتی‌رانی که در Assassin’s Creed 3 معرفی شده‌اند را گسترش می‌دهد و کشتی به نام جکداو (Jackdaw) را در دسترس بازیکنان قرار می‌دهد تا آن را ارتقا دهند. شما همچنین قادر به استخدام خدمه، جنگیدن و سوار شدن روی کشتی‌های دیگر و فتح قلعه‌های تهاجمی دشمن هستید.

محیط کارائیب این بازی نیز با داشتن جزایر زیاد همراه با ماموریت‌های فرعی، اهدافی برای ترور کردن و صندوق‌های گنج، بسیار منحصر به فرد است. داستان آن هم شروعی جدید برای فرنچایز Assassin’s Creed محسوب می‌شود چرا که بعد از قربانی شدن دزمند مایلز (Desmond Miles)، قهرمان اصلی پنج عنوان قبلی، برای نجات زمین اتفاق می‌افتد.

Assassin’s Creed IV: Black Flag در پلتفرم‌های ایکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. این اثر در زمان خود بازدید‌های بسیار خوبی از طرف هوادارن و منتقدین دریافت کرده‌بود به‌طوری که هنوز عده‌ای از هواداران معتقدند که این عنوان، بهترین بازی در سری Assassin’s Creed است. گزارشات غیر رسمی اعلام کرده‌اند که یوبیسافت مشغول به بازسازی این اثر است اما هنوز هیچ منبع رسمی این ادعاها را تایید نکرده‌است.

منبع: GamingBolt

source

توسط