شرکت سایپا ساعتی پیش قیمت نهایی ساینا S منطبق‌بر استاندارهای 85گانه را اعلام کرد. سدان محبوب سایپا بازهم افزایش قیمت خورد؛ اما چرا؟

در هفته‌ها و روزهای اخیر بارها شاهد بودیم که سایپا قیمت خودرو ساینا اس را هربار به بهانه‌های مختلف افزایش داده است. این سدان پرطرفدار که تاکنون فاقد استاندارهای 85گانه بود، بالاخره در نسخه جدید به این قوانین جدید سازمان استاندارد پایبند شد. حال دومین خودروساز برتر ایران، قیمت نهایی ساینا S را با افزایش قیمت محسوس منطبق‌بر استاندارهای تعریف شده از سمت سازمان استاندارد اعلام کرد.

طبق جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، سایپا قیمت ساینا S را از مرداد سال جاری به دفعات افزایش داده است. مثلاً در مهرماه، این خودرو سه بار افزایش قیمت خورده و قیمت آبان ماه نیز دو بار افزایش یافته است. علت این افزایش قیمت‌ها چیست؟


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


قیمت نهایی ساینا S با افزایش قیمت دوباره اعلام شد

ساینا S سایپا بی‌شک یکی از محصولات پرطرفدار بازار خودرو ایران است که همیشه مشتری خود را دارد. اما این خودرو از چند ماه پیش، به خصوص در مهرماه و هم‌اکنون در آبان‌ماه به بهانه‌های مختلف برچسب افزایش قیمت خورده است. غیر از این بارها شاهد حذف آپشن‌های این خودرو، مانند حذف عایق حرارتی و نصب فرمان قدیمی و بدترکیب تیبا به جای فرمان اصلی بودیم.

قیمت نهایی ساینا S با افزایش قیمت دوباره اعلام شد

کارشناسان، افزایش قیمت پی در پی این خودرو را نشان از افزایش قیمت خودرو در کارخانه‌ها می‌دانند که به زودی با نرخ‌های جدید با بهای سنگین اعلام خواهد شد.

اما همانطور که گفتیم این خودروساز بهای ساینا اس را به دفعات افزایش داده است. در جدول زیر تفاوت قیمت سدان سایپا از مرداد 1402 تا آبان 1402 را مشاهده می‌کنید:

تاریخ اعلام قیمت ساینا S قیمت (تومان)
مرداد ۲۴۸,۶۹۴,۰۰۰
شهریور ۲۵۴,۷۶۰,۰۰۰
۶ مهر ۲۹۱,۶۵۰,۰۰۰
۱۰ مهر ۲۹۵,۶۴۱,۰۰۰
۱۳ مهر ۳۰۱,۷۳۹,۰۰۰
۳ آبان ۳۲۳,۷۵۷,۰۰۰
۸ آبان ۳۳۰,۴۹۰,۰۰۰

براساس این لیست می‌بینید که قیمت ساینا S در دو ماه حدود 81 میلیون تومان افزایش یافته است. این در صورتی است که مسئولین وزارت صمت بارها وضعیت بازار خودرو را مطلوب دانسته و می‌گویند که قیمت‌ها نزولی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قیمت نهایی ساینا S با استاندارهای 85گانه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

source

توسط