به گزارش ایلنا از مشهد، حسن موحدیان با بیان اینکه مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان کشور، تشکلی است که با هدف ایجاد هماهنگی و انسجام بین این ۳۱ شهر کشور شکل گرفته، اظهارکرد: تاکنون ۶۸ اجلاس با محوریت این مجمع شکل گرفته و در روزهای دهم و یازدهم آبانماه، شاهد برگزاری شصت و نهمین دوره این اجلاس‌ به میزبانی مشهد خواهیم بود.

وی گفت: هدف کلی اجلاس، اشتراک‌گذاری تجربیات شهرها، نقد و بررسی مسائل مشترک و ارائه پیشنهادات مختلف درخصوص موضوعات مربوط به مدیریت‌های شهری است تا به شورای عالی استان‌ها، مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط ارسال شود.

موحدیان افزود: بخشی از این پیشنهادات تبدیل به قانون شده و یا در شورای عالی استان‌ها به تصویب می‌رسد و جامعه شورایی کشور امکان استفاده از آن را پیدا می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: رفع ابهاماتی که معمولا در اجرای مسائل مختلف همچون قانون مالیات بر ارزش افزوده پیش می‌آید و بررسی و پیگیری مسائلی مانند ترافیک، موضوعات محیط‌زیستی و غیره از دیگر محوریت‌های این نشست است.

موحدیان با بیان اینکه نشست‌های مجمع مشورتی تاکنون دستاوردهای خوبی داشته و مسائل و موضوعات مختلفی را رفع و رجوع کرده، گفت: پیشنهادات متعددی هم در بحث‌های کلان کشور همچون برنامه‌های توسعه داشته‌اند؛ پیشنهادات اصلاحی نیز برای برنامه هفتم توسعه، با محوریت و رویکرد توجه بیشتر به حوزه مدیریت شهری خواهیم داشت.

وی افزود: در این اجلاس دو روزه، ۱۲ موضوع مشخص در دستورکار کمیته‌های چهارگانه «فرهنگی و اجتماعی»، «سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری»، «توسعه و عمران شهری» و «حقوقی» قرار می‌گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: موضوع روز دنیا، حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به مردم مظلوم غزه است که یکی از موضوعات اصلی شصت و نهمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور خواهد بود.

source

توسط