به گزارش خبرگزاری تسنیم، کتاب «خاطرات خانم اشتون» روایت‌هایی خواندنی از داستان‌های پنهان دیپلماسی و دوره فعالیت «کاترین اشتون» توسط انتشارات ایران منتشر شد.

 «خاطرات خانم اشتون» تازه‌ترین کتابی‌ است که انتشارات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران آن را به تازگی منتشر کرده است. این کتاب که خاطرات خودنوشت کاترین اشتون، سیاست‌مدار و دیپلمات انگلیسی است از جمله کتاب‌های مهم در حوزه دیپلماسی‌ است که نگاه‌های بسیاری را در جهان به خود معطوف کرد.

کاترین مارگارت اشتون در 20 مارس 1956 در لانکشر بریتانیا به‌دنیا آمد و بین سال‌های2009  تا 2014 نماینده اتحادیه اروپا در سیاست خارجی بود. اشتون همچنین عضو حزب کارگر بریتانیاست و سال 1999 لقب بارونس را از ملکه بریتانیا دریافت کرد. او در این کتاب، خاطرات خود را از دوران فعالیت حرفه‌ای‌اش در عرصه سیاست خارجی پیش‌روی مخاطب می‌گذارد و او را به پشت صحنه چالش‌های سرنوشت‌ساز در لیبی و مذاکره با ایران و بحث‌های مربوط به جنگ روسیه و اکراین می‌برد تا به‌زعم خود نشان بدهد که دیپلماسی موردنظر آنها چگونه کار می‌کند.

اشتون در این کتاب، از کامیابی‌ها و ناکامی‌هایش می‌نویسد و پس از گذار از دوره مسئولیت، به مخاطب نشان می‌دهد که سیاست‌هایش کجا کارساز و کجا ناکارآمد بوده و به بن‌بست خورده است. مثلاً در بخشی از کتاب او گذری به چالش‌های بزرگ، از صربستان تا سومالی، از لیبی تا هائیتی و… دارد و معتقد است توانسته دموکراسی موردپسند خود و طرف‌های اروپایی‌اش را در قالبی مدرن ارائه دهد که این رضایت‌مندی البته درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران، آن‌طور که خواست و نظر آنها بوده، به‌دست نیامده است.

کتاب خاطرات خانم اشتون با ترجمه پروین قائمی در 333 صفحه و قطع رقعی اروپایی تهیه شده و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از طریق سایت انتشارات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران به نشانی «ketabir.com» تهیه کنند.

انتهای پیام/

source

توسط