بعد از رونمایی موتورسیکلت کانسپت یاماها e-bike در سال 2017، ژاپنی‌ها نشان دادند تمرکز ویژه‌ای روی فناوری‌های آینده دارند. حالا با رونمایی از کانسپت جدید شرکت به اسم Motored 2 مشخص شده که شرکت در تصمیم خود جدی است.

غیر از طراحی فوق‌العاده این محصول، مهم‌ترین ویژگی موتوروید 2، قابلیت تعادل خودکار است. این سیستم با کمک یک جفت چرخ اضافی که از کناره‌ها بیرون زده‌اند، کار خود را انجام می‌دهند. البته پیش از این یاماها با رونمایی از نسخه اولیه این کانسپت، فناوری خودتعادلی را به نمایش گذاشته بود. با این حال موتوروید 2 یک گام فراتر رفته و با بازوهای محکم که در کناره‌ها نصب شده، معرفی شده است.

یاماها موتوروید 2

نحوه عملکرد این فناوری هنوز در حد حدس و گمان است. با این حال از بیانیه مطبوعاتی و تصاویر برمی‌آید که یاماها با استفاده از بازخورد لمسی به خودتعادلی این موتورسیکلت کمک کرده است. شاید این نوعی حسگر نیرو در دسته فرمان باشد که از نیروی دست راکب برای کنترل ورودی استفاده می‌کند.

در این بیانیه یاماها درباره سیستمی موسوم به کنترل مرکز ثقل فعال (به صورت مخفف AMCES) صحبت می‌کند که به موتوروید 2 اجازه می‌دهد به مرکز ثقل بهینه برای قابلیت تعادل خود کمک می‌کند. این امر با اتصال به جعبه باتری و دسته فرمان امکان‌پذیر می‌شود.

موتوروید 2 قابلیت حرکت خودران هم دارد و می‌تواند از جک کناری جدا شود و به‌تنهایی به حرکت دربیاید. قابلیت تشخیص چهره و کنترل حرکات با هوش مصنوعی به این اسکای‌نت (شخصیت منفی در فیلم ترمیناتور) اضافه شده است. در تصاویر منتشرشده از سوی یاماها یک برجستگی عجیب روی بدنه بالایی این موتورسیکلت دیده می‌شود. با این حال هنوز توضیحی درباره اینکه این بخش چه قابلیتی می‌تواند داشته باشد، ارائه نشده است. یاماها می‌گوید زمانی که راکب سوار این موتورسیکلت می‌شود، احساسی کاملاً واقعی دارد.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

source

توسط