مدتی پیش، شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر این که بازی بعدی استودیوی فرام‌سافتور (FromSoftware)، خالق Elden Ring، با نام رمزی Spellbound در دست ساخت قرار دارد و اطلاعاتی نیز از آن لیک شد. اگرچه این شایعه پایه و اساس محکمی ندارد، اما توجۀ بسیاری از منابع داخلی و پلیرهای سولزبورن را به خود جلب کرده است.

حالا با کمی کاوش، شباهت‌های بسیار زیادی میان اطلاعات و تک تصویر لو رفته با رمان Stormlight Archives از نویسندۀ معروف، برندون سندرسون (Brandon Sanderson)، پیدا شده است. پیش از هر چیز، اگر جزئیات لو رفته را مطالعه نکرده‌اید، از طریق این لینک به طور کامل آن‌ها را شرح داده‌ایم.

تنها یک تصویر از سوی منبع این اطلاعات به اشتراک گذاشته شده که آن را در ابتدای این مطلب مشاهده می‌کنید. بسیاری از تولیدکنندگان محتوای سولزلایک و سولزبورن سعی کرده‌اند اثبات کنند این تصویر توسط هوش‌مصنوعی خلق شده و قلابی است، اما در نهایت هیچ‌یک نتوانستند به هدف خود دست یابند. گویا هوش‌مصنوعی در تولید دست‌ها و انگشتان بسیار مبتدیانه عمل می‌کند، اما طرح هنری فاش شده در این مورد نقص قابل توجه‌ای ندارد.

از سوی دیگر، اطلاعات فاش شده به این موضوع اشاره داشتند که جهان Spellbound به طور معکوس و متضاد Elden Ring طراحی شده است؛ به طوری که شامل یک شهر / لگاسی دانجن بسیار بزرگ در هم تنیده و به هم متصل می‌شود و محتویات جهان باز در اطراف آن پراکنده شده‌اند. از سوی دیگر، این عنوان برخلاف سایر عناوین فرام‌سافتور، روی جادو متمرکز است در حالی که بیلد‌های از نزدیک هم وجود دارند. به نظر می‌رسد که Spellbound با فلسفۀ فکری‌ای متفاوت از Dark Souls یا Elden Ring توسعه می‌یابد.

حالا با اکتشافات جدید، مشخص شده که این مشخصات شباهت‌های ویژه‌ای با رمان Stormlight Archives از برندون سندرسون دارند و تصاویر مرتبط با این رمان نیز در حال و هوای عکس لیک شده قرار می‌گیرند. پیش از هر چیز، نقشۀ سرزمین رمان Stormlight Archives دقیقاً یک قلعه و شهر بسیار بزرگ را در مرکز قرار می‌دهد، در حالی که طبیعت یا جهان آزاد آن در اطراف قرار می‌گیرند. همچنین، درست به مانند اطلاعات لو رفته، این سرزمین با کانال‌های آبی به مناطق مختلفی تقسیم می‌شود. از سوی دیگر، طراحی لباس‌ها و تمرکز روی جادوها برای هر سلاح نیز یادآور اطلاعات لیک شده از Spellbound هستند.

نکتۀ جالب توجه آن است که برندون سندرسون پیش از این به همکاری با فرام‌سافتور و هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) علاقه نشان داده بود و حتی باندای نامکو به مناسبت عرضۀ Elden Ring، شمشیری برای وی ارسال کرد.

دو موقعیت پیش می‌آید: یا لیک‌ها به صورت هدفمند از رمان Stormlight Archives استفاده کرده‌اند تا واقعی به نظر برسند و مخاطبین را فریب دهند یا بازی بعدی فرام سافتور تحت همکاری با سندرسون در دست ساخت قرار دارد.

source

توسط