ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان می‌گوید ارتباط بسیار واضحی بین اقدامات تروریستی و مهاجرت وجود دارد.

آقای اوربان که برای حضور در نشست اتحادیه اروپا در مورد اصلاح قوانین پناهندگی به بروکسل رفته همچنین تاکید کرد که مجارستان در برابر طرح اتحادیه اروپا برای تقسیم مسئولیت در سراسر بلوک برای میزبانی از پناهجویان و یا مشارکت در هزینه‌های آن مقاومت می‌کند. 

این سیاستمدار پوپولیست که همواره با اتحادیه اروپا اختلاف نظر دارد نه فقط در مورد مسئله مهاجرت که در خصوص مسائلی چون استقلال رسانه‌ها و قوه قضائيه هم با دیگر کشورهای اروپایی چالش دارد. 

اوربان پیش از شروع اجلاس دو روزه اتحادیه اروپا در بروکسل همچنین گفت: «من بسیار امیدوارم که افراد بیشتری در اینجا متوجه شوند ارتباط واضحی بین اقدامات تروریستی و مهاجرت وجود دارد. کسانی که از مهاجرت حمایت می‌کنند از تروریسم هم حمایت می‌کنند. ما با تروریسم مخالفیم و بنابراین از مهاجرت هم حمایت نمی‌کنیم.» 

سال گذشته، زمانی که کمیسیون اروپا میلیاردها یورو از بودجه مجارستان را به دلیل موضع این کشور در مورد حاکمیت قانون و مسائل حقوقی مسدود کرد، اوربان به شدت از این اقدام اتحادیه اروپا اننقاد کرده بود. 

اظهارات اوربان پس از آن مطرح می‌شود که حملات مرگبار در بلژیک و فرانسه توسط دو فرد تندرو که درخواست پناهندگی آنها رد شده بود، صورت گرفت. 

در این نشست دو روزه قرار است رهبران اتحادیه همچنین درباره تمدید بودجه چندساله اتحادیه اروپا از جمله کمک ۵۰ میلیارد یورویی طی چهار سال به اوکراین بحث کنند. این مبلغ شامل ۱۷ میلیارد یورو کمک بلاعوض و ۳۳ میلیارد یورو وام خواهد شد. رهبران اروپایی همچنین درباره تخصیص ۱۵ میلیارد یورو اضافی برای مدیریت مهاجرت که شامل تقویت کنترل مرزها و همکاری با کشورهای ثالث می‌شود نیز گفتگو خواهند کرد. 

ویکتور اوربان در این رابطه تاکید کرد که موضع مجارستان روشن است و بوداپست از این نوع مهاجرت حمایت نمی‌کند. او در ادامه افزود: «ما نمی‌خواهیم به مهاجران پول بدهیم و به اوکراین هم نمی‌خواهیم پول بدهیم، مگر اینکه پیشنهادی کاملا موجه ببینیم.»

رهبر مجارستان تاکید کرد که پس از حمله حماس به اسرائیل  و آغاز جنگ، به نفع اروپا است که ثبات منطقه را حفظ کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او گفت: «اگر اسرائیل و مصر بی‌ثبات شوند، جریان‌های مهاجرت از آن سمت بلافاصله به اروپا می‌آیند بنابراین ما باید این کشورها و این منطقه را باثبات کنیم. ثبات به نفع اروپایی هاست.»

source

توسط