بلاخره ایکس باکس توانست اوایل این ماه اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) را به قیمت ۶۹ میلیارد دلار خریداری کند و بزرگترین قرارداد مالی این شرکت را رقم بزند.

تیم رهبری ایکس باکس مدتی پیش به مرکز اصلی استودیوی بلیزارد (Blizzard) در کالیفرنیا رفت و برای اولین بار بعد از خرید این شرکت، اعضای آن را ملاقات کرد.

لولو چنگ (Lulu Cheng)، مدیر ارزش‌گذاری اکتیویژن بلیزارد، بعد از ملاقات با فیل اسپنسر (Phill Spencer)، رئیس ایکس باکس، در روز سه شنبه چندین عکس از آن‌ها به اشتراک گذاشت و گفت این یک دیدار خیلی بی سر و صدا میان اعضای دو شرکت بود.

همچنین طی اخبار به دست آمده، فیل اسپنسر به کارکنان بلیزارد گفته است که آن‌ها اینجا آمده‌اند تا به نیاز‌هایشان گوش دهند. او گفته است که مایکروسافت قصد دارد تا به یک منبع قابل اعتماد برای بلیزارد تبدیل شود و قصد دارد به بلیزارد کمک کند تا به رویاها و اهدافشان در دنیای گیم دست پیدا کنند.

از اعضای تیمی که بلیزارد را ملاقات کردند به جز فیل اسپنسر، مت بوتی (Matt Booty)، رئیس استودیوی‌های ایکس باکس و سارا باند (Sarah Bond)، نیز در این دیدار حضور داشتند. همچنین طی اخبار مختلف آن‌ها بلیزارد را پیکسار دنیای گیم خطاب کرده‌اند.

نکته جالب دیگری که وجود دارد، مرتبط با حضور اکتیویژن در این ملاقات است که به نظر هیچ کدام از اعضای آن حضور نداشتند.

در چند ماه اخیر، مشکلات فراوانی گریبان‌گیر اکتیویژن و بلیزارد شده بود؛ اکتیویژن سعی داشت بازی‌ها را خیلی سریع‌تر از زمان معقول عرضه کند و از حقوق کارکنان خود بکاهد و در کنار آن شایعات و اتهاماتی درباره‌ی محیط کار سمی و شرایط بسیار افتضاح در استودیوی بلیزارد در جریان بود، شنیده می‌شد.

در رابطه با تعداد عناوینی که هم اکنون در اختیار ایکس باکس قرار گرفته است، فیل اسپنر در پادکست رسمی ایکس باکس گفت:

ما هم‌اکنون لیست بلند بالایی از بازی‌های متعدد را در اختیار داریم. این بازی‌ها خاطرات افراد مختلف در پلتفرم‌های متفاوت و در دهه‌های مختلف محسوب می‌شوند و ما در قبال آن‌ها مسئول هستیم.

source

توسط