به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در نشست مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان‌های تابعه که با موضوع «تبیین منویات مقام معظم رهبری در حوزۀ فرهنگ» در سالن رودکی در حال برگزاری است، گفت: فضای کار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمام حوزه فرهنگ و هنر و رسانه با فضای مضاعفی از رونق و شکوفایی برخوردار است. تمام برنامه‌های فرهنگی و هنری با رونق در جریان است. در هفتۀ اخیر چند برنامۀ بزرگ را شاهد بودیم. جشنوارۀ کودک و نوجوان در اصفهان اتفاق افتاد. 7 هزار و دویست اثر از 130 کشور به دبیرخانه ارسال شد. اکنون جشنوارۀ فیلم کوتاه را داریم که با استقبال عجیب مخاطبان روبرو شده است.

وی افزود: هنرمندان ما بین خودشان با کسانی که به حداقل‌های حقوق انسان‌ها احترام نمی‌گذارند، فاصله گذاری کردند، آنها که حاضر نیستند با مردم غزه‌ای که تمام دنیا با مظلومیت آنها همراه شدند، همراهی کنند. اکثریت مردم ما پشتیبان فلسطین و جبهۀ مقاومت هستند. 80 درصد به مقابلۀ با رژیم منحوس صهیونیستی اعتقاد دارند. مردم ایران پشتیبان مظلوم هستند. اصحاب هنر و رسانه پشتیبان مظلوم هستند. اگر هنرمندی درد جامعه خود را نداشته باشد، هنرمند نیست.

اسماعیلی با اشاره به اینکه یکی از کارهای مهم ما باید تغییر گزاره‌های غلط نسبت به جامعه باشد، گفت: می‌گویند مردم نسبت به آینده نا امید هستند. ما با بیان واقعیات باید این فضا را بشکنیم. ما به عنوان متولیان فرهنگ و رسانه موظفیم بر اساس مشهورات و واقعیات عمل کنیم. خط روشن مقابله با حرکت دشمن است. حوزۀ فرهنگ و هنر تهدید بزرگی به نام صهیونیستها دارند. ما باید رصدهای ماهانه و فصلی داشته باشیم. افکار عمومی و تنویر افکار عمومی را جدی بگیریم.

وی با اشاره به برنامۀ هفتم توسعه گفت: یک کاری را برای برنامۀ هفتم آغاز کردیم. عمدۀ توقعات ما از مجلس برآورده شد. بنای نظام و دولت این است که حکمرانی نوین فرهنگی در کشور اتفاق بیفتد. قالب‌های فعلی باید تغییر کند. به زودی ساختار منعطف‌تری را ابلاغ می‌کنیم. بخش‌هایی مثل پویانمایی را ایجاد می‌کنیم. بخش‌هایی باید ادغام شوند و بخش‌هایی را باید بازتعریف کنیم. حکمرانی نوین فرهنگی با نگاه محوریِ کاهش تصدی‌گری دولتی و انجام کار نظارتی، حمایتی و تسهیل گری انجام می‌شود. 

انتهای‌پیام/

source

توسط