به گزارش صنعت ماشین،

 عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه فروش آغاز شده و سرانجام خودروهای وارداتی از برند کیا که توسط کوشا خودرو وارد کشور شده اند، به مرحله عرضه رسیدند. به گفته منابع غیر رسمی، استقبال از خودروهای وارداتی کیا در سامانه یکپارچه بسیار زیاد بوده و در این بین کیا سلتوس سه برابر دیگر خودروهای وارداتی تقاضا برای خرید داشته و مورد استقبال خریداران در سامانه یکپارچه قرار گرفته است.

استقبال مشتریان از کیا سلتوس کوشا خودرو در سامانه یکپارچه فروش

محصولات کیا سالهاست که به ایران وارد شده اند و همواره جزو پرفروشترین خودروهای وارداتی در ایران بوده اند. پس از یک دوره ممنوعیت واردات، اینبار کوشا خودرو متولی واردات کیا به ایران بوده و محصولات مختلفی را از این خودروساز اهل کره جنوبی برای عرضه به ایران تدارک دیده است. کیا سلتوس یکی از خودروهای وارداتی کوشا خودرو بوده و نخستین خودرویی از این برند بوده که در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی عرضه شده است.

متقاضیان خرید خودروهای وارداتی می بایست از 22 تا 25 مهر ماه نسبت به ثبت درخواست خرید این خودروها اقدام کنند و اولویت با اشخاصی بوده که در اسفند ماه نسبت به بلوکه کردن مبلغ 500 میلیون تومان برای خودروهای وارداتی اقدام کرده اند. طبق اخبار غیر رسمی که به دست ما رسیده، استقبال بسیار خوبی از سوی مشتریان برای خرید خودروهای وارداتی کیا شده و خودروی کیا سلتوس تقریبا سه برابر باقی خودروهای وارداتی درخواست برای خرید داشته که این نشان از محبوبیت زیاد این برند کره ای و انتخاب درست محصول توسط کوشا خودرو برای عرضه به بازار ایران دارد.

با استقبال زیاد از کیا سلتوس در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی، امیدواریم سد پیش روی واردات خودروهای کره ای برداشته شود و این خودروها با تعداد بیشتر وارد بازار کشور شوند.

قیمت کیا سلتوس وارداتی در سامانه یکپارچه

قیمت کیا سلتوس وارداتی کوشا خودرو به صورت علی الحساب در سامانه یکپارچه عرضه خودرو اعلام شده است. این خودرو اکنون قیمتی معادل یک میلیارد و 800 میلیون تومان دارد و متقاضیان می بایست نیمی از این مبلغ را اکنون جهت خرید واریز کنند و مابقی مبلغ پس از مشخص شدن هزینه های شماره گذاری، اسقاط، مالیات و … پرداخت می شود. تصور ما بر این بوده که قیمت نهایی کیا سلتوس در محدوده دو میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام شود.

یادآور می شویم که متقاضی می بایست نیمی از مبلغ علی الحساب را پس از مشخص کردن نوع خودروی وارداتی واریز کند تا قرارداد بین مشتری و شرکت منعقد شود. تاکید می کنیم که قیمت یک میلیارد و 800 میلیون تومان کیا سلتوس وارداتی کوشا خودرو علی الحساب بوده و قیمت نهایی پس از ارائه تمام مستندات شرکت و همچنین مشخص شدن هزینه های جانبی از جمله شماره گذاری و … مشخص می شود.

مشخصات فنی کیا سلتوس 2023 وارداتی کوشا خودرو

کیا سلتوس 2023 یک کراس اوور B سگمنت و اقتصادی در بازار جهانی محسوب می شود. نسل فعلی کیا سلتوس در سال 2019 رونمایی شده و زمان زیادی از معرفی این کراس اوور ساب کامپکت نگذشته است. کیا سلتوس برادر کوچکتر و ارزان قیمت تر اسپورتیج بوده که به عنوان یک کراس اوور اقتصادی در بازارهای جهانی به فروش می رسد و اتفاقا محبوبیت بسیار بالایی را داشته و فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است.

کیا سلتوس 2023 وارداتی توسط کوشا خودرو با موتور 1.6 لیتری تنفس طبیعی چهار سیلندر 16 سوپاپ عرضه می شود. این موتور قادر به تولید 121 تا 123 اسب بخار قدرت و حدود 152 تا 154 نیوتن متر گشتاور است. نیروی تولیدی این موتور توسط گیربکس شش سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو کیا سلتوس 2023 منتقل می شود. کیا سلتوس 2023 وارداتی دارای سه مد رانندگی اسپرت، نرمال و اکو و سه حالت انتقال قدرت برف، گل و ماسه بوده که توسط کلید نصب شده در کنسول میانی قابل انتخاب هستند.

ابعاد کامپکت کیا سلتوس وارداتی، وزن کم، موتور پیشرفته و پربازده و کم مصرف آن باعث شده که این کراس اوور محبوب و اقتصادی کیا هم عملکرد مناسبی را از خود ارائه دهد و هم اینکه مصرف سوخت مناسبی داشته باشد. کیا سلتوس 2023 وارداتی در هر 100 کیلومتر حدود 6.4 لیتر بنزین مصرف می کند که این رقم بسیار مناسبی برای یک کراس اوور با این ابعاد است. شاید کیا سلتوس 2023 وارداتی کوشا خودرو نسبت به رقبای چینی موجود در بازار ایران از نظر توان و گشتاور پایین تر باشد، اما شک نکنید صد هیچ در بحث کیفیت قوای محرکه و فنی از رقبای چینی بالاتر است.

منبع: خودرونویس

source

توسط